Prawidłowe nawadnianie a zdrowie

Jak mówi stare przysłowie: „zimna woda zdrowia doda”. Niby każdy z nas o tym pamięta, ale gdybyście mieli wymienić ile szklanek wypiliście wczoraj, to obawiam się, ze wynik większości z Was nie przekroczyłby pięciu. Mogłoby się wydawać, że dbałość o zdrowie w dzisiejszych czasach jest priorytetem. Jednak jak się okazuje, to ta troska o zdrowie opiera się głównie na przyjmowanych suplementach. Oczywiście witaminy są ważne, lecz w tym całym witaminowym szaleństwie zapominamy o podstawowym źródle zdrowia i witalności, jakim jest woda.

Z gazem czy bez?

Na półkach sklepowych znajdziemy sporą ilość wszelakich wód mineralnych. Są one zróżnicowane cenowo. Mają też różną zawartość minerałów. Unikajmy wód o zaskakującoszklanka niskiej cenie. Zazwyczaj pochodzą one z ujęć wody o mniejszej zawartości minerałów cennych dla naszego organizmu. Wiele do życzenia może też pozostawiać ich smak – tak, bo woda posiada smak! Pozostaje jeszcze pytanie, jaka woda jest lepsza – gazowana, czy naturalna? Niegazowana nie posiada właściwości wzdymających, ale nie wszystkim smakuje. Pamiętajmy, że wybór wody gazowanej wciąż jest lepszy niż słodzony napój!

Bez butelki

Kupowanie wody butelkowanej łączy się z niemałym wydatkiem w skali miesiąca. Do tego, produkujemy ogromną ilość plastikowych butelek! Jeżeli cenicie sobie zarówno dobro naszej planety jak i zawartość portfela, to warto zdecydować się na napełnianie szklanego wodą prosto z kranu.

Obawy o stan wody z wodociągów są w pełni uzasadnione. Niestety, ale mimo, że wodociągi polskich miast oferują już coraz wyższej jakości wodę, to stan instalacji wodnej pozostawia wiele do życzenia. Ostatecznie, woda jaka wypływa z kranów w naszych mieszkaniach, ma kilka „dodatków”. Aby uniknąć przykrych niespodzianek żołądkowych, należy zadbać o odpowiednie uzdatnienie wody. Jednym ze skutecznych sposobów są magnetyzery do wody (więcej tutaj: http://akra.pl/). Oczyszczają one wodę z zabrudzeń, nie pozbawiając jej minerałów.

5 Komentarze

  1. Ja codziennie piję butelkę wody niegazowanej i dobrze się po niej czuję. Myślę, że każdy powinien pić tyle, na ile ma ochotę i zapotrzebowanie. To jest moim zdaniem kwestia indywidualna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*