Na bóle o dużym nasileniu mogą nie zadziałać podstawowe, popularne środki apteczne. Co zrobić, aby ulżyć sobie lub bliskiemu w cierpieniu? W artykule przedstawiliśmy kilka propozycji, które warto przetestować na własną rękę. Poznaj je! Rozgrzewanie bolesnych m... Czytaj dalej »
Przed na przykład jednym tygodniem przydarzyła Ci się taka właśnie kontuzja? Czym w ogóle jest rzepka? Jakie problemy powoduje taka kontuzja? Czy wywichnięcie rzepki może być efektywnie leczone? Dowiesz się z poniższego poradnika także więcej na temat skuteczn... Czytaj dalej »
Fizjoterapia należy do dyscypliny medycznej, mającej na celu przywracanie sprawności fizycznej oraz ograniczenie objawów bólowych. Jest ona silnie skorelowana z naukami kultury fizycznej. W fizjoterapii wykorzystuje się szereg form jak ruch, bodźce mechaniczne... Czytaj dalej »
Zraniłeś się podczas uprawiania sportu lub wykonywania codziennej czynności, np. golenia? Przeczytaj krótki poradnik i przekonaj się, jak możesz przyspieszyć wygojenie rany. Pozbądź się bólu i nieestetycznej szramy w krótkim czasie, i to bez wizyty u lekarza. ... Czytaj dalej »
Niemal każdy z nas ma jakieś znamię na ciele. Większość z nich jest na szczęście niegroźna. Sprawiają one jednak, że nie czujemy się komfortowo we własnym ciele. Poza stałą opieką lekarską, by potwierdzić ich nieszkodliwość, współczesna medycyna oferuje nam ró... Czytaj dalej »
Sprzęt rehabilitacyjny wykorzystujemy, kiedy kogoś z naszych bliskich dotknie kontuzja, niepełnosprawność czasowa lub stała albo ograniczenia ruchowe wynikające z wieku. Różne okoliczności życiowe zmuszają nas do nabycia sprzętu do rehabilitacji. Stajemy wtedy... Czytaj dalej »
Często miewasz problemy żołądkowe? Męczy Cię ból żołądka, niestrawność, a może refluks? Choroby żołądka, wątroby, trzustki, dróg żółciowych, a także odbytu to właśnie obszary działania dziedziny medycyny, jaką jest gastroenterologia. Zadaniem gastroenterologii... Czytaj dalej »
Zespół cieśni nadgarstka to jedna z najczęściej występujących neuropatii. Objawia się on silnym bólem w obrębie nadgarstka i dłoni, który dokucza również w nocy, uniemożliwiając właściwy wypoczynek. Poznaj objawy i przyczyny zespołu cieśni nadgarstka, a także ... Czytaj dalej »
Ósemki, nazywane także popularnie zębami mądrości, należą do grupy trzonowców. Określane także jako trzecie zęby trzonowe wyrzynają się zazwyczaj w okresie wchodzenia w dorosłość, choć u niektórych osób nawet w 30. lub 40. roku życia. Zęby mądrości często są p... Czytaj dalej »
Wzdęty brzuch to kłopot, z którym raz na jakiś czas boryka się chyba każdy z nas. Nieodpowiednia dieta, brak ruchu, kłopoty trawienne… Wszystkie te czynniki mogą przyczyniać się do powstawania wzdęć, które skutecznie utrudniają nam życie codzienne. Na szczęści... Czytaj dalej »
Gorączka, wbrew opinii wielu pacjentów, jest prawidłową reakcją organizmu, pożądaną ze względu na przebieg ustępowania infekcji. Wiele osób nie tylko niepotrzebnie zbija gorączkę, ale także myli gorączkę ze stanem podgorączkowym. Zanim więc przy przeziębieniu ... Czytaj dalej »
Choć obecnie tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny i RTG odgrywają coraz większą rolę w diagnostyce nowotworu, badanie histopatologiczne stanowi podstawę rozpoznania raka. Dokładna analiza mikroskopowa pobranego wycinka pozwala postawić diagnozę i oprac... Czytaj dalej »
Używamy ciasteczek!
Korzystając z tej strony akceptujesz ciasteczka , więcej.