W zależności od potrzeb i stanu zdrowia mamy do dyspozycji różnego rodzaje masażu. Gdy udamy się do masażysty, niezmiernie ważne jest sprawdzenie jego kwalifikacji. Masaż może pomóc, ale nieumiejętnie wykonany niestety również zaszkodzić. Masażysta zabieg powinien rozpocząć od przeprowadzenia wywiadu i dopiero po tym przystąpić do pracy.
Najpopularniejsze masaże – na co działają?
Najbardziej znany masaż klasyczny w zależności od sposobu jego przeprowadzenia może być pobudzający, relaksujący czy leczniczy. To stopień intensywności decyduje czy uaktywnia przepływ krwi i limfy, przyspiesza metabolizm i zmniejsza tkankę tłuszczową, czy reguluje napięcie mięśniowe i regeneruje je, czy działa przeciwbólowo.
Masaż relaksujący doskonale łączy ze sobą zalety masażu klasycznego i pobudzającego. Za jego sprawą pobudzamy mięśnie i układ krążenia, jednocześnie przywracając prawidłowy rytm serca, krążenie i ciśnienie krwi. Zalecany jest przede wszystkim osobom po intensywnym wysiłku psychicznym i fizycznym, przynosi ulgę mięśniom oraz ukojenie nerwów.
Czy można schudnąć dzięki masażom?
Masaż odchudzający zyskuje na popularności – zalecany jest jako wsparcie procesu odchudzania, a nie jako główny sposób na chudnięcie. Dzięki intensywnym ruchom, co przyspiesza metabolizm i w efekcie redukuje tkankę tłuszczową. Seria zabiegów pomaga wymodelować sylwetkę i ujędrnić ciało, a także pozbyć się nadmiaru wody oraz usprawnić zaopatrzenie tkanek i narządów w krew, dzięki drenażowi limfatycznemu.
Jeśli bezskutecznie walczysz z pomarańczową skórką, wybierz masaż antycellulitowy. Manualny drenaż limfatyczny stymuluje krążenie w niewielkich naczyniach krwionośnych i limfatycznych. Po takich masażach usprawnia się przepływ krwi, więc komórki dostają więcej tlenu. Pozbywamy się też toksycznych złogów, nadmiaru wody, a skóra staje się bardziej elastyczna, dzięki regeneracji tkanki łącznej.
Masaże azjatyckie – czym się różnią?
Medycyna Dalekiego Wschodu znana jest wielu skutecznych metod, które wiele wieków temu pomagały mieszkańcom Chin, Japonii, Tybetu czy chociażby Tajlandii. Jakie rodzaje masażu azjatyckiego możemy wymienić?
Masaż tybetański polega na delikatnym uciskaniu punktów opuszkami palców, mocniej masowane są jedynie stopy. Choć jest niemal bezdotykowy, ma ogromny wpływ na ludzki organizm i zaleca się, by stosować go po konsultacji z lekarzem. Łagodzi nerwobóle i bolesne skurcze mięśni, zmniejsza wrażliwość na ból, reguluje ciśnienie krwi oraz poprawia skład chemiczny krwi.
Masaż tajski to holistyczny sposób na polepszenie kondycji fizycznej, intelektualnej i duchowej. Rytmiczne uciskanie odpowiednich punktów na ciele, usprawnia przepływ energii.
Masaż gorącymi kamieniami to prawdziwy hit! To zrównoważone połączenie akupresury, drenażu, aromaterapii oraz masażu szwedzkiego. Gorące kamienie działają na termoreceptory w skórze, w wyniku czego rozszerzają się naczynia krwionośne. Dodatkowo wyselekcjonowane olejki eteryczne i spokojna muzyka hamują działanie układu limbicznego i zmniejszają ogólne napięcie nerwowe.
Wybierz swój rodzaj masażu! Serdecznie zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z metodami różnorodnych masaży i wybrania najlepszego dla siebie. Dobry masaż naprawdę działa cuda!