Zabiegi odmładzające i regenerujące organizm, czyli powszechnie zwane anti-aging to coraz popularniejsze metody na zadbanie i zachowanie na długo pełnej sprawności i witalności. W internecie trafiamy na różne informacje na temat sposobów, które pozwalają zwalczać choroby i tym samym zapewniają poprawę jakości życia. Które z nich polecane są przez lekarzy i pacjentów? Skuteczna metoda leczenia, którą warto rozważyć to między innymi chelatacja.
Toksyczne metale w organizmie a chelatacja
Metale ciężkie to substancje, które znajdują się między innymi w dymie tytoniowym, spalinach samochodów, dymach z fabryk czy farbach. Najbardziej narażeni na nie są
mieszkańcy dużych miast. Szkodliwe metale mogą dostać się do naszego organizmu, a konkretnie do krwi w dwojaki sposób: poprzez płuca lub drogą pokarmową. Naczynia krwionośne transportują jony metali do wszystkich narządów wewnętrznych, których tkanki w perspektywie czasu ulegają uszkodzeniu. Za metal szczególnie niebezpieczny uznaje się ołów, który gromadzi się w narządach i kościach. To właśnie terapia chelatowa powoduje usuwanie z organizmu toksycznych jonów metali ciężkich.
Działanie EDTA w oczyszczaniu organizmu
Dożylna terapia chelatowa jest przeprowadzana z użyciem aminokwasu EDTA. Łączy się on z metalami ciężkimi i tworzy związki chelatowe, które z organizmu usuwane są przez nerki. Powoduje to ograniczenie rozwoju groźnych chorób. Innym zadaniem aminokwasu
EDTA jest oczyszczanie naczyń krwionośnych ze złogów miażdżycowych, które u chorych przyczyniają się do ograniczenia przepływu krwi, a tym samym do niedotlenienia ważnych dla życia narządów i tkanek.
Jak wygląda i jakie schorzenia leczy terapia chelatowa?
Chelatacja polega na podawaniu pacjentowi aminokwasu EDTA w powolnych wlewach kroplowych. Jeden wlew trwa około 3 godziny. Zanim lekarz podejmie decyzję o rozpoczęciu terapii, niezbędne jest wykonanie szeregu badań laboratoryjnych. Nie obejdzie się też bez
konsultacji ze specjalistą w celu ogólnej oceny stanu zdrowia i stopnia zaawansowania
choroby. W przypadku braku przeciwwskazań i w oparciu o wyniki będzie można ustalić częstotliwość i czas trwania całej kuracji. Terapia EDTA ma potencjał w leczeniu wielu schorzeń. Zalicza się do nich między innymi choroba wieńcowa i nadciśnieniowa, zaćma, jaskra, miażdżyca, ale też depresja czy choroba Alzheimera.
Terapia chelatowa to metoda całkowicie bezpieczna, o małym ryzyku występowania skutków ubocznych i wysokiej skuteczności. Jej korzyści powinny zainteresować każdego, kto planuje zadbać o swój organizm, żeby móc żyć długo w dobrym zdrowiu.
Artykuł powstał przy współpracy ze szpitalem Pulsmed w Łodzi.