Unieważnienie małżeństwa o rozwód cywilny

Wątek pełen różnych tematów, których nie dało się dopasować do pozostałych kategorii. Zajrzyj, jeśli nigdzie indziej nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2019, 15:13

Unieważnienie małżeństwa o rozwód cywilny

Post autor: Jagoda »

Cześć, orientujecie się może czy unieważnienie małżeństwa jest równoznaczne z rozwodem cywilnym? Czy pozew o rozwód w normalnym sądzie też trzeba składać?
Awatar użytkownika
Lucynka
Posty: 11
Rejestracja: 18 sty 2019, 14:48

Re: Unieważnienie małżeństwa o rozwód cywilny

Post autor: Lucynka »

Hmmm, nie słyszałam o takim przypadku, by ktoś tak odwrócił kolejność. Wydaje mi się, że to tak nie działa. W trakcie ślubu konkordatowego podpisujesz specjalny dokument. A tutaj mamy dwie osobne sprawy – czym innym jest rozwód, a czym innym stwierdzenie nieważności małżeństwa przez sąd kościelny. Ale lepiej dowiedz się u jakiegoś adwokata kościelnego – kancelaria Salomon się w tym specjalizuje.
Awatar użytkownika
ALUCARD
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2019, 15:13

Re: Unieważnienie małżeństwa o rozwód cywilny

Post autor: ALUCARD »

Zapytaj jakiegoś specjalistę o to. Ja nie szukałbym pomocy na forach w takich sprawach
G.S.P. Dibbler lubił wstawać o pierwszym brzasku, na wypadek gdyby nadarzyła się okazja sprzedania tego, co bóg daje.
Awatar użytkownika
raamko
Posty: 289
Rejestracja: 16 lip 2019, 15:05

Re: Unieważnienie małżeństwa o rozwód cywilny

Post autor: raamko »

W takich sprawach polecam skorzystać z profesjonalnej pomocy. Dla mnie była to kancelaria https://www.notariuszruda.pl/ nie mam pojęcia skąd pochodzisz, ale ta kancelaria funkcjonuje na Śląsku i nie tylko ode mnie, ale od wielu ludzi zbiera dobre opinie. Może warto się skontaktować? Wszelkie dane znajdziesz na ich stronie internetowej.
Awatar użytkownika
luizka
Posty: 206
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:44

Re: Unieważnienie małżeństwa o rozwód cywilny

Post autor: luizka »

Coraz więcej osób chce oprócz rozwodu cywilnego, doprowadzić do stwierdzenia nieważności małżeństwa zawartego w kościele. Jest to możliwe i kodeks kanoniczny wymienia całkiem sporo sytuacji, w który małżeństwo zawierane jest nieważnie. W temacie takiego stwierdzenia nieważności warto moim zdaniem skonsultować się z adwokatem kościelnym – tu na przykład http://www.poradniasalomon.pl/ , by uzyskać profesjonalne wsparcie.
Awatar użytkownika
bukiet
Posty: 57
Rejestracja: 13 sie 2019, 19:33

Re: Unieważnienie małżeństwa o rozwód cywilny

Post autor: bukiet »

Myślę, że to bardzo trudne sprawy i najlepiej poradzić się dobrego adwokata. Może to być adwokat Monika Soszka: https://www.adwokat-soszka.pl/prawo-cywilne/. Ma duże doświadczenie w branży. Zajmuje się takimi sprawami jak: rozwód, separacja, podział majątku, alimenty na małżonka lub na dzieci – ustalenie, podwyższenie, obniżenie, uchylenie, władza rodzicielska – ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej, ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa, kontakty z dzieckiem, postępowanie w sprawach nieletnich. Myślę, że warto skorzystać z jej pomocy.
Awatar użytkownika
HaIEm
Posty: 76
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:12

Re: Unieważnienie małżeństwa o rozwód cywilny

Post autor: HaIEm »

Szczerze mówiąc nie wiem. Bo ja mam tylko i wyłącznie rozwód cywilny. Co do adwokatów to bardzo polecam panią mecenas Magdalenę Grześkowiak z Warszawy. Świetna pani adwokat, która specjalizuje się w prawie rodzinnym.
Awatar użytkownika
monka
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:14

Re: Unieważnienie małżeństwa o rozwód cywilny

Post autor: monka »

Na pewno podczas rozwodu cywilnego warto byłoby skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej - ze swojej strony mogę polecić kancelaria adwokacka rozwody katowice
Awatar użytkownika
Betyczowski
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2020, 13:16

Re: Unieważnienie małżeństwa o rozwód cywilny

Post autor: Betyczowski »

Unieważnić małżeństwo jest bardzo trudne.
Awatar użytkownika
zenka
Posty: 16
Rejestracja: 29 paź 2019, 20:50

Re: Unieważnienie małżeństwa o rozwód cywilny

Post autor: zenka »

To prawda, ale nie niemożliwe. Podpytaj u mec. Cejrowskiego, to Trójmiasto ale uwierz warto - dla niego nie ma spraw beznadziejnych, większość wygrywa i zawsze powie Ci jak on to widzi i jakie macie szanse
Awatar użytkownika
MH2011
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2020, 13:13

Re: Unieważnienie małżeństwa o rozwód cywilny

Post autor: MH2011 »

ponoć w Polsce rozpada się co 4 małżeństwo i coraz więcej ludzi decyduje się, poza zwykłym rozwodem, na złożenie wniosku do sądu biskupiego. Różnica pomiędzy rozwodem cywilnym a kościelnym jest taka, że rozwód cywilny przecina węzeł małżeński, a rozwód kościelny, stwierdza, że taki węzeł w ogóle nie istniał.

Michał,
odzysk danych z kart pamięci
Awatar użytkownika
gregor1
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2020, 23:59
Kontakt:

Re: Unieważnienie małżeństwa o rozwód cywilny

Post autor: gregor1 »

a wystarczy się tylko dogadać. Rozmowa to podstawa!

pozdrawiam Grzegorz

odzyskiwanie danych łódź
odzyskiwanie danych ssd
odzyskiwanie danych pendrive
odzyskiwanie danych raid
żabek
Posty: 149
Rejestracja: 29 mar 2019, 0:02

Re: Unieważnienie małżeństwa o rozwód cywilny

Post autor: żabek »

To racja, rozmowa to podstawa. Jednak nie zawsze dwie strony chcą się dogadać. Są też różne powody takiego rozwodu, a przy tym konsekwencje zwłaszcza jak są dzieci. Dlatego zawsze warto mieć wsparcie, dobrego adwokata jakim jest p. Barbara Węgłowska z kancelarii Węgłowski w Szczecinie. Kompetentna, empatyczna, rzeczowa i z dużym doświadczeniem w tego typu sprawach. Dopilnuje wszelkich kwestii, a to ważne.
Barłóż

Re: Unieważnienie małżeństwa o rozwód cywilny

Post autor: Barłóż »

W sumie ja nigdy takiej sytuacji nie miałem i jestem wręcz przekonany, że prawo rodzicielskie jest niezwykle ważne. Na pewno bardzo fajnie na stronie https://artelis.pl/artykuly/77834/co-zr ... zicielskie opisano również to w jaki sposób można ograniczyć prawa rodzicielskie.
KATARZYNKA

Re: Unieważnienie małżeństwa o rozwód cywilny

Post autor: KATARZYNKA »

Na pewno w sprawach rozwodowych itp. warto poprosić o pomoc prawnika. Ja się zdecydowałam na współpracę z Legaleo - Kancelarią Wojas Pawlak. To była najlepsza decyzja w moim życiu. Prawnicy tworzący kancelarię to doświadczeni specjaliści, z ogromną wiedzą i doświadczeniem. To nie wszystko - są przede wszystkim ludźmi rozumiejącymi trudne emocje. Bardzo polecam.
ODPOWIEDZ