Nawozy - wapna

Wątek pełen różnych tematów, których nie dało się dopasować do pozostałych kategorii. Zajrzyj, jeśli nigdzie indziej nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Awatar użytkownika
duff231
Posty: 33
Rejestracja: 19 mar 2019, 16:14

Nawozy - wapna

Post autor: duff231 »

Hejka co sądzicie o takich nawozach https://www.gardenowo.pl/srodki-i-nawozy/nawozy/wapna ? Mam mały plan odnowy ogródka, lecz nie znam się szczególnie na ogrodnictwie, jednakże chciałam miec zawsze ładny ogródek ;). Co możecie powiedziec na temat takiego nawozu ?
Awatar użytkownika
mikolaj2
Posty: 58
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:42

Re: Nawozy - wapna

Post autor: mikolaj2 »

Nawozy rolnicze które sprzedaje firma http://chemirol.com.pl/pl_PL/product/arwena są bardzo potrzebne do zwiększenia plonów. Herbicydy, fungicydy, jeśli sprawia dla siebie to trudność w odróżnianiu to polecam skorzystać z rady tej firmy. Takie doradztwo pozwoli na odpoweiddnie dobranie środków ochrony do twojej gospodarki.
Awatar użytkownika
franekkimono
Posty: 42
Rejestracja: 22 gru 2019, 4:35

Re: Nawozy - wapna

Post autor: franekkimono »

Już sama nazwa nie wzbudza zaufania 'chemirol', czyli spodziewam się, że nawozy naładowane są samą chemią tak? Jestem zwolennikiem rolnictwa naturalnego, które używa nawozów bez substancji chemicznych. Sam zwracam uwagę na to co jem i dbam, żeby moje zboże było zdrowe. Jest to możliwe przy doborze odpowiednich nawozów wapniowo-magnezowych od Grupy PBI. Współpracujemy już wiele lat i moje zbiory zawsze są dorodne.
Awatar użytkownika
aktywny
Posty: 117
Rejestracja: 30 kwie 2019, 17:18

Re: Nawozy - wapna

Post autor: aktywny »

Jeśli mowa o nawozach to trzeba je dopasować do potrzeb rośliny, ziemi na jakiej jest wsadzona. Najlepiej doradzić się przed wyborem, znacie firmę https://sobianek.pl/ ? To lider na rynku nawozów w kraju. Mają szeroki wybór produktów najlepszych producentów. Poza nawozami także środki ochrony roślin.
aran

Re: Nawozy - wapna

Post autor: aran »

Myślę, że nie tylko nawożenie ma wpływ na to jakie zbiory w danym roku uda się osiągnąć. Zobaczcie na ten wpis http://moje-gniezno.pl/artykuly/czytaj/ ... plony.html to jaką odmianę danego zboża zasadzimy też się liczy, potem jakie środki ochrony roślin będą stosowane. Nie tylko sam nawóz.
Awatar użytkownika
luizka
Posty: 207
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:44

Re: Nawozy - wapna

Post autor: luizka »

Nawozy to połowa sukcesu. Ale jeśli w uprawie pojawią się np. chwasty albo grzyby, niezbędne będzie zastosowanie odpowiednich środków ochrony. W przypadku chorób grzybowych takich jak np. plamistość siatkowa jęczmienia czy czerń krzyżowych można zastosować ten środek https://ogrodniczy.com/srodki-grzyboboj ... n-450ec-5l
Rafał29

Re: Nawozy - wapna

Post autor: Rafał29 »

Bardzo ciekawym produktem do ogrodu są maści ogrodnicze. Stosuje się je na skaleczonych pniach drzewek. Regenerują korę i chronią przed chorobami drewna. Więcej na ten temat możecie tutaj poczytać https://www.target.com.pl/produkty/masc-ogrodnicza
Awatar użytkownika
raamko
Posty: 291
Rejestracja: 16 lip 2019, 15:05

Re: Nawozy - wapna

Post autor: raamko »

Co do samego sprzętu ogrodniczego to moim sprawdzonym sklepem jest https://www.stiga.pl/sklep/pozostale od wielu miesięcy korzystam z ich oferty. Przy okazji bardzo dziękuję każdemu z osobna za porady na temat nawozów i wapna wychodzi na to, że do tej pory nie stosowałem takich, jakie już dawno powinienem. W tym roku się poprawię :D
Ważniak

Re: Nawozy - wapna

Post autor: Ważniak »

Faktycznie nawożenie upraw jest czymś niezwykle ważnym i ja jestem zdania, że jak najbardziej na pewno warto jest się tą kwestią zainteresować. Przy okazji zachęcam także każdego do przeczytania wpisu http://lubiehrubie.pl/wiadomosci/oprysk ... -wykonuje/ aby wiedzieć jaki oprysk na grzyba jest najbardziej skuteczny.
Baśka

Re: Nawozy - wapna

Post autor: Baśka »

Kiedy mamy własne uprawy rolne to nawożenie oraz ogólne dbanie o nie jest przecież czymś niezwykle ważnym. Muszę przyznać, że ja także jakiś czas temu natrafiłam na ciekawy artykuł https://ofio.pl/katalog-firm/37495/jaki ... ice-ozima/ i teraz zdaje sobie sprawę z tego jakie choroby atakują pszenicę ozimą.
ODPOWIEDZ