Ekspres do kawy do firmy

Wątek pełen różnych tematów, których nie dało się dopasować do pozostałych kategorii. Zajrzyj, jeśli nigdzie indziej nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Erudan

Ekspres do kawy do firmy

Post autor: Erudan »

Czy możecie polecić mi dobrej klasy ekspres do kawy do użytkowania w firmie?

Czy taki ekspres mogę wrzucić w koszty firmy? Dodam, ze chodzi tutaj o jednoosobową działalność gospodarczą. Zastanawiam się jak wyglada to w tym przypadku
Awatar użytkownika
str
Posty: 38
Rejestracja: 27 wrz 2019, 7:01

Re: Ekspres do kawy do firmy

Post autor: str »

Jezeli zakup ekspresu do kawy służy prowadzonej działalności, a więc jeżeli jest wykorzystywany np dla potrzeb organizacji spotkań z klientem może stanowić koszt podatkowy. O tym czy ekspres jest potrzebny w prowadzonej działalności decyduje sam przedsiębiorca. Uwaga jednak na organy skarbowe które mogą żądać wyjaśnienia zasadności poniesionego kosztu. Wówczas na przedsiębiorcy będzie spoczywał obowiązek udowodnienia wykorzystywania ekspresu w celach prowadzonej działalności, nie zaliczyłabym do kup takiego wydatku jeżeli biuro jest w domu i będzie to służyło też dla potrzeb domowników lub na potrzeby samego przedsiębiorcy. Sytuacja jest mniej skomplikowana w przypadku zatrudnienia pracowników-wtedy całe wyposażenie tzw pomieszczenia socjalnego stanowi kup,
Profesjonalny ekspres do kawy biurowy, powinni dobrać Ci w Tchibo coffee service. W firmie mają dobrą ofertę finansowania.
Awatar użytkownika
sonia
Posty: 210
Rejestracja: 06 lis 2019, 16:03

Re: Ekspres do kawy do firmy

Post autor: sonia »

Warto także zwrócić uwagę na profesjonalne akcesoria do robienia kawy. Ze swojej strony polecam markę Aeropress która jest niezawodna. Nie raz miałam okazję się o tym przekonać.
neLLA

Re: Ekspres do kawy do firmy

Post autor: neLLA »

Wydaje mi się że dobrym wyborem będzie Delonghi Eletta Explore, bo ten ekspres jest łatwy w obsłudze, ma duzo funkcji, mozna zrobić w nim cold brew i kawę mrożoną. Do tego jest łatwy w zachowaniu w czystości, bo większość elementów można myc w zmywarce. My mamy taki w firmie i jesteśmy nim zachwyceni :D A jak damy klientom w lecie kawę mrożoną to są zdziwieni :lol:
ODPOWIEDZ