Uzależnienie a terapia

Warto dbać też o zdrowie naszego ducha. Borykasz się z problemami natury psychologicznej? Czujesz, że potrzebujesz pomocy? Służymy radą i polecamy specjalistów.
Awatar użytkownika
Ksawery-67
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2020, 10:54

Uzależnienie a terapia

Post autor: Ksawery-67 »

Witajcie! Powiedzcie mi, czy rozwiązania takie jak terapia uzależnień w Łodzi są rzeczywiście skuteczne w walce ze złymi nawykami i przyzwyczajeniami? Biorę pod uwagę zapisanie się właśnie na wspomnianą terapię, ale chcę wiedzieć dokładnie, czego mogę się spodziewać i jak się do tego przygotować. Jakieś rady?
Janęk

Re: Uzależnienie a terapia

Post autor: Janęk »

Absolutnie tak. Jeśli masz uzależnienie z którym sobie nie radzisz, to warto zapisać się na taką terapię. Od tego one są i znam jedną osobę która bardzo sobie to chwali. Na Twoim miejscu absolutnie warto ;)



---------------------------------------
Pozdrawiam,
Janek z https://skipgroup.pl/
Mańka87

Re: Uzależnienie a terapia

Post autor: Mańka87 »

Mój nastoletni syn boryka się z problemem. Całymi nocami gra w gry. A rano nie potrafi funkcjonować na lekcjach co odbija się na ocenach. A również reaguje agresja. Pomyślałam o Ośrodku terapii uzależnień Nefo, mają tam fachowców co pomogą mojemu synowi normalnie żyć.
ghhjhłłł

Re: Uzależnienie a terapia

Post autor: ghhjhłłł »

Z uzależnieniem od alkoholu można wygrać, wystarczy zgłosić się do specjalistów z którymi pokonanie nałogu stanie się możliwe. Gdy mnie zaczęło zżerać uzależnienie to ogromnego wsparcia udzielili mi https://detoks500.pl/uzaleznienie-od-alkoholu/ . Wspólnymi siłami, poprzez terapię i detoks dokonaliśmy cudu.
Sońka

Re: Uzależnienie a terapia

Post autor: Sońka »

Moim zdaniem w wyjściu z nałogu terapia odgrywa znaczącą rolę. Pobyt w dobrym ośrodku to klucz do sukcesu. To tam nami pokierują i powiedzą jak walczyć z problemem. Jednym z takich miejsc jest Ośrodek Terapii Uzależnień Madarvit niedaleko Opola. Piękny ośrodek z mnóstwem udogodnień o bardzo wysokim standardzie i wspaniałym personelem medycznym.
uzależnienie32

Re: Uzależnienie a terapia

Post autor: uzależnienie32 »

Walka z uzależnieniem u mnie rozpoczęła się w ośrodku terapia uzależnień Kraków dzięki pomocy specjalistów wyszłam na prostą. Polecam bardzo to miejsce bo w ciągu jednego miesiąca pracuje się bardzo intensywnie i dzięki temu terapia jest najefektywniejsza. Polecam bardzo każdemu z takimi problemami jakimi ja miała, jeśli uzależniony jesteś od alkoholu leków czy hazardu.
Awatar użytkownika
Angelor
Posty: 133
Rejestracja: 15 sty 2019, 14:38

Re: Uzależnienie a terapia

Post autor: Angelor »

Według mnie najlepiej skontaktować się z osobami, które prowadzą terapię. Chociaż ja ze swojej strony polecałbym bardziej Ośrodek Terapii Mental Relax House. Po prostu sąsiadka ma w nim męża i z tego co opowiada to on świetnie sobie radzi. Personel jest bardzo życzliwie nastawiony, a to bardzo sprzyja leczeniu.

jak wyrównać drewnianą podłogę
ginamó

Re: Uzależnienie a terapia

Post autor: ginamó »

Uzależnienie można pokonać, miej to na uwadze! Rozsądnie jest zgłosić się do specjalistów w tej dziedzinie, np. https://www.uzaleznienia-plock.pl/oferta . Moja siostra miała poważne kłopoty z alkoholem i to im powierzyliśmy rozwiązanie tego poważnego kłopotu. Terapia, jak i detoksytacja faktycznie zdziałały cuda!
Elżbieta

Re: Uzależnienie a terapia

Post autor: Elżbieta »

Oczywiście, że tak. Ja na pewno mogę Wam już teraz polecić, byście w pierwszej kolejności zajrzeli do https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ i dowiedzieli się, co mogłoby być dla Was najbezpieczniejsze w kontekście zwalczenia Waszych problemów, które siedzą w głowie. To ważna rzecz, dlatego też koniecznie powinniście już teraz otworzyć się na taką opiekę.
jeży

Re: Uzależnienie a terapia

Post autor: jeży »

A jakie uzależnienie konkretnie masz na myśli? Jeśli chodzi o alkoholizm, to moim zdaniem warto przed taką terapią rozważyć detoks alkoholowy. Wiele osób pewnie nigdy nie słyszało o tym zabiegu. Gdybyście byli zainteresowani tematem, polecam stronę - https://odtruwaniewroclaw.pl/odtrucie-a ... enia-gora/. Poprzez detoksykację do organizmu wprowadza się glukozę oraz sól fizjologiczną w formie dożylnej kroplówki. W ten sposób usuwane są wszelkie toksyny z ciała człowieka. Alkohol bardzo negatywnie działa na nasz organizm, dlatego warto przed docelowym leczeniem odpowiednio się przygotować.
Żabicki

Re: Uzależnienie a terapia

Post autor: Żabicki »

Ksawery-67 pisze: ↑12 maja 2021, 0:22 Witajcie! Powiedzcie mi, czy rozwiązania takie jak terapia uzależnień w Łodzi] są rzeczywiście skuteczne w walce ze złymi nawykami i przyzwyczajeniami? Biorę pod uwagę zapisanie się właśnie na wspomnianą terapię, ale chcę wiedzieć dokładnie, czego mogę się spodziewać i jak się do tego przygotować. Jakieś rady?
W Warszawie masz miejsce, w którym bardzo skutecznie leczą z uzależnienia, warto się tam przejechać. Centrum nazywa się Medyczny Detox
tośia19909

Re: Kuchnia i akcesoria

Post autor: tośia19909 »

Ksawery-67 pisze: ↑12 maja 2021, 0:22 Witajcie! Powiedzcie mi, czy rozwiązania takie jak terapia uzależnień w Łodzi są rzeczywiście skuteczne w walce ze złymi nawykami i przyzwyczajeniami? Biorę pod uwagę zapisanie się właśnie na wspomnianą terapię, ale chcę wiedzieć dokładnie, czego mogę się spodziewać i jak się do tego przygotować. Jakieś rady?
Na pewno zrelaksować, tam sa osoby, które chcą Ci pomóc.
-
aborcja Czechy
miśka

Re: Uzależnienie a terapia

Post autor: miśka »

Jeśli chcielibyście odmienić swoje życie i skorzystać z fachowych usług ośrodka leczenia uzależnień, to koniecznie zweryfikujcie sobie w wolnym czasie ośrodek Borowik. W moim mniemaniu znajdziecie tam odpowiednie wsparcie i leczenie w zakresie uzależnień. Wydaje mi się, że wykazując inicjatywę i chęć walki, na pewno uda się im pomóc w waszym przypadku. Moim zdaniem warto spróbować.
Joanna

Re: Uzależnienie a terapia

Post autor: Joanna »

Niestety, takie sytuacje się zdarzają i nie są wcale proste. Jeśli i Was to spotkało, to najlepiej byłoby po prosty znaleźć dobrego psychiatrę, któy by się Wami zaopiekował. Na pewno warto byłoby zajrzeć do https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ i dowiedzieć się, co faktycznie moglibyście zdziałać w takich klinikach jak psychomedic.

dom opieki jestem
wróbel

Re: Uzależnienie a terapia

Post autor: wróbel »

Według mnie, terapia jest nieodłącznym elementem wychodzenia z nałogu. Najlepiej będzie zgłosić się do jakiegoś profesjonalnego ośrodka leczenia uzależnień, który oferuje leczenie uzależnienia, ale także odpowiednią i dopasowaną terapię. Wiem że Ośrodek Krajna ma bardzo ciekawą ofertę w tym zakresie, więc polecam wam tam zerknąć w wolnej chwili
mikk

Re: Uzależnienie a terapia

Post autor: mikk »

Myślę, że z alkoholem i innymi używkami nie ma żartów. Niestety przekonałam się o tym na własnej skórze, na początku piłam lampkę wina wieczorem, teraz zdarzają się dni, że na jednej butelce się nie kończy, wiem, że mam z tym poważny problem. Dlatego chcę podjąć terapię w ośrodku https://www.zapowiednik.pl gdzie mam nadzieję uda mi się przezwyciężyć moją słabość.
Gość

Re: Uzależnienie a terapia

Post autor: Gość »

Uzależnienie to problem, który wymaga zazwyczaj profesjonalnej interwencji w celu powrotu do zdrowia. Terapia uzależnień obejmuje różnorodne podejścia terapeutyczne, takie jak terapia poznawczo-behawioralna, terapia grupowa, terapia rodzinna oraz w niektórych przypadkach wsparcie farmakologiczne. Celem terapii jest pomoc osobie uzależnionej w przezwyciężeniu uzależnienia, rozwinięciu zdrowych strategii radzenia sobie oraz poprawie jakości życia.
kijek

Re: Uzależnienie a terapia

Post autor: kijek »

Centrum psychoterapii https://passion4life.pl/uslugi/ to miejsce, gdzie znajdziesz profesjonalną i empatyczną pomoc terapeutyczną. Ich usługi są dostosowane do różnych potrzeb i sytuacji życiowych klientów, dlatego warto skorzystać z ich wsparcia, jeśli potrzebujesz pomocy psychologicznej.
ODPOWIEDZ