Walka z uzależnieniem

Wątek pełen różnych tematów, których nie dało się dopasować do pozostałych kategorii. Zajrzyj, jeśli nigdzie indziej nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Awatar użytkownika
Bąk
Posty: 21
Rejestracja: 10 sty 2019, 20:27

Walka z uzależnieniem

Post autor: Bąk »

Moja współlokatorka jest bardzo pilną studentką. W końcu studia medyczne to jedne z najtrudniejszych. W dodatku jej najbliższe otoczenie wywiera na nią presję, by była najlepsza. Codziennie zarywa noce i zastanawiałam się, jak daje sobie radę, bo nie wygląda na zmęczoną. Przyłapałam ją ostatnio na braniu narkotyków. Zmartwiłam się i postanowiłam jej pomóc. Zastanawiam się, gdzie uderzyć, żeby uzyskać dyskretną pomoc. Wiem od znajomej, ze istnieje coś takiego jak Ranking ośrodków terapii, gdzie można skorzystać z pomocy lekarza. Na początek wydaje mi się, że najlepiej, jeżeli porozmawia z psychologiem.
Awatar użytkownika
absola
Posty: 95
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:02

Re: Walka z uzależnieniem

Post autor: absola »

To straszne. Narkotyki to chyba najgorsze co może spotkać każdego rodzica. Ja akurat nie mam z tym problemu ale moja koleżanka z pracy ma problem z synek który jak się okazało jest hazardzistą, a ona pracuje codziennie po 12 godzin więc nie jest w stanie upilnować. Wspominałam jej o ośrodkach leczenia takich uzależnień i znalazłam Ośrodek Wiosenna myslicie że to będzie najlepsze rozwiązanie ?
Awatar użytkownika
czaka
Posty: 121
Rejestracja: 25 maja 2019, 23:44

Re: Walka z uzależnieniem

Post autor: czaka »

Ja slyszalam, ze swietna opieka jest w Osrodku Tratwa w Wisle - siostra mojego przyjaciela byla tam na terapii i naprawde cala rodzina bardzo chwalila
Awatar użytkownika
Lidka
Posty: 98
Rejestracja: 10 gru 2019, 8:21

Re: Walka z uzależnieniem

Post autor: Lidka »

Naprawdę trudno poradzić sobie samodzielnie z uzależnieniem od alkoholu. Jeśli ktoś z Państwa szuka ośrodka z Małopolski, to w Krakowie polecane są Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl wiem, że mają świetne podejście do osób uzależnionych, pomagają im zacząć nowe życie.
Awatar użytkownika
Levy
Posty: 56
Rejestracja: 13 mar 2019, 11:42

Re: Walka z uzależnieniem

Post autor: Levy »

Walka z nałogiem nie jest łatwa i to dotyczy praktyczni ekażdej używki. Ja przez wiele lat paliłem, kilka razy próbowałem rzucić i nic. Dopiero jak zona kupiła mi tabeltki recigar , ktore zmniejszaja glod nikotynowy udało mi sie skonczyć z fajkami. Od wziecia pierwszej tabletki straciłem chec na papierosy a po pełnej kuracji trwajazej zaledwie 25 jestem wolny od nałogu.
Awatar użytkownika
Marina
Posty: 20
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:37

Re: Walka z uzależnieniem

Post autor: Marina »

Walka z uzależnieniem jest trudna i długa, ale na pewno warto ją zacząć. Im szybciej, tym lepiej. Wiem, bo mój brat miał taki problem, aż do momentu, gdy zdecydował się na esperal. Mieszka w Krakowie, więc skorzystał z usług https://www.esperal.edu.pl/krakow/. Wszywka jest skuteczna, bo alkoholik zdaje sobie sprawę, że gdy napije się alkoholu, może zachorować, a nawet umrzeć.
Awatar użytkownika
aktywny
Posty: 122
Rejestracja: 30 kwie 2019, 17:18

Re: Walka z uzależnieniem

Post autor: aktywny »

Uzależnienie od narkotyków moim zdaniem jest obecnie najgorsze, najtrudniej z niego wyjść. Zastanawiam się po przeczytaniu informacji na https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/jak-le ... arkotykow/ czy po takim leczeniu można już na zawsze pozostać czystym? Czy tak jak alkoholikiem jest się do końca życia tak i narkomanem?

pkp nieruchomości przetargi na usługi
Awatar użytkownika
rock
Posty: 79
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:02

Re: Walka z uzależnieniem

Post autor: rock »

Aby móc wygrać z nałogiem najpierw trzeba organizm oczyścić z toksyn, innymi słowy przejść detoks http://www.ekliniki.pl/artykul/detoks-a ... lega/1984/ . Jest to dość bolesne zarówno dla ciała , jak i psychiki ale trzeba być silnym. Są też metody które łagodzą skutki detoksu
Awatar użytkownika
Ewelka
Posty: 24
Rejestracja: 09 cze 2020, 15:04

Re: Walka z uzależnieniem

Post autor: Ewelka »

Walka z nałogiem jest ciężka zarówno dla samego uzależnionego jak i jego rodziny. Trudno się patrzy jak człowiek się stacza i rujnuje to co budowali razem przez wiele lat. Osobiście uważam, że najlepszym sposobem jest detoks. Tylko całkowicie odcięcie się od używek może pomóc. Dobrym ośrodkiem, który od wielu lat doskonale radzi sobie z takimi problemami to ośrodek Detoks Fenix
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 283
Rejestracja: 19 lip 2019, 8:55

Re: Walka z uzależnieniem

Post autor: Zdzisiek78 »

Witam,co sądzicie o tym,aby pomagac osobm chorym,z uzaleznieniem? Mysle o tym,poniewaz wiem,jak cierpiala moja jedna przyjaciolka majac stycznosc z osoba chorą. https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/sy ... -alkoholu/ Jak wy pomagacie? Prosze o rady i wskazówki.
śkomiQ

Re: Walka z uzależnieniem

Post autor: śkomiQ »

zdecydowanie lepiej będzie wybrać wyszywkę alkoholową w Warszawie. Bo cokolwiek się nie będzie działo, zmianę musimy zacząć od siebie.
Ańka

Re: Walka z uzależnieniem

Post autor: Ańka »

Bąk pisze: ↑24 sty 2019, 21:29 Moja współlokatorka jest bardzo pilną studentką. W końcu studia medyczne to jedne z najtrudniejszych. W dodatku jej najbliższe otoczenie wywiera na nią presję, by była najlepsza. Codziennie zarywa noce i zastanawiałam się, jak daje sobie radę, bo nie wygląda na zmęczoną. Przyłapałam ją ostatnio na braniu narkotyków. Zmartwiłam się i postanowiłam jej pomóc. Zastanawiam się, gdzie uderzyć, żeby uzyskać dyskretną pomoc. Wiem od znajomej, ze istnieje coś takiego jak Ranking ośrodków terapii, gdzie można skorzystać z pomocy lekarza. Na początek wydaje mi się, że najlepiej, jeżeli porozmawia z psychologiem.
Odtruwanie z narkotyków w Warszawie najlepiej przeprowadzić w centrum Medyczny Detox, sprawdzone miejsce, bardzo dobre opinie słyszałam
ODPOWIEDZ