Produkcja rowerów

Wątek pełen różnych tematów, których nie dało się dopasować do pozostałych kategorii. Zajrzyj, jeśli nigdzie indziej nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Awatar użytkownika
Belzer
Posty: 53
Rejestracja: 15 sty 2019, 14:40

Produkcja rowerów

Post autor: Belzer »

Wiecie może, jak przygotowuje się ramy rowerowe podczas produkcji? Muszę zrobić pracę na temat technologicznej obróbki takich elementów i zupełnie nie wiem jak za to się zabrać. Są wśród was może producenci takich elementów?
Awatar użytkownika
Angelor
Posty: 134
Rejestracja: 15 sty 2019, 14:38

Re: Produkcja rowerów

Post autor: Angelor »

Dopiero raczkujemy z naszym rodzinnym przedsiębiorstwem i jeszcze dużo pracy nas czeka, zanim ruszy produkcja rowerów. Teraz jesteśmy na etapie poszukiwań urządzeń śrutowniczych turbinowych z transportem podwieszanym. To pomoże nam w przygotowaniu ram rowerowych i usprawni cały proces produkcji. Takimi urządzeniami dysponuje właśnie firma Blastech https://blastech.pl . Podobno jedynym przedstawicielem firmy COGEIM, a co za tym idzie, oferują najlepszej jakości rozwiązania.
Awatar użytkownika
smalinosik
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2019, 17:57

Re: Produkcja rowerów

Post autor: smalinosik »

Ciekawy pomysł na biznes, a że akurat sam przymierzam się do otwarcia małej firmy jest dla mnie tym bardziej interesujący. Mam co prawda kilka obaw dotyczących zarządzania produkcją, ale staram się wprowadzać jakieś nowoczesne rozwiązania. Ostatnio zainteresował mnie monitoring mediów produkcyjnych poprzez system, który w czasie rzeczywistym bada zużycie wody, prądu czy gazu.
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Awatar użytkownika
raamko
Posty: 291
Rejestracja: 16 lip 2019, 15:05

Re: Produkcja rowerów

Post autor: raamko »

Szczerze powiedziawszy to nie mam pojęcia jak przebiega produkcja rowerów, ale zawsze marzyłem o tym aby mieć własny zakład produkcyjny. Znam nawet firmę https://www.egsystem.pl/ która przygotowałaby wszystko co niezbędne od strony urządzeń silnoprądowych, bo zajmują się ich dostawą oraz instalacją jednak póki co to cały ten pomysł na własny zakład jest w powijakach. Potrzeba mi więcej odwagi i widocznie drugiej osoby, która w to uwierzy.
Awatar użytkownika
Martyna
Posty: 122
Rejestracja: 26 gru 2019, 23:37

Re: Produkcja rowerów

Post autor: Martyna »

Myślę że potrzeba do tego odpowiednich maszyn - przede wszystkim porządnym. ich wsparciem powinny być porządne sprężarki śrubowe takie jak te https://www.sprezarki-techem.com.pl/pl/ ... kw,160.htm - o mocy 55-74kW chociaż to już zależy od skali produkcji . Warto inwestować w porządny sprzęt skoro mowa o takiej działalności gospodarczej.
Awatar użytkownika
anka33
Posty: 47
Rejestracja: 18 maja 2019, 23:02

Re: Produkcja rowerów

Post autor: anka33 »

Warto zapisać sobie namiar na tą stronę https://hamilton.com.pl/ . Jest to bowiem akredytowane laboratorium, które wykonuje specjalistyczne badania. Warto sobie tam zerknąć. Jest tam bowiem wiele cennych informacji. Oferta jest szeroka. Dzięki temu można nie tylko zadbać o jakość produktów, ale również o środowisko. Koniecznie przemyślcie ten temat.
Juluś11

Re: Produkcja rowerów

Post autor: Juluś11 »

Ja nie wiem jak się przygotowuje, pewnie są do tego maszyny. Jeśli chcesz założyć taką firmę produkcyjną warto poszukać jakiś specjalistów z tej dziedziny. Są firmy, które oferują projektowanie fabryk https://entra-group.eu/oferta/budowa-nowych-fabryk/ możesz zapytać ile to kosztuje, ale na pewno nie mało. Jednak taka inwestycja zapewne będzie opłacalna.
ODPOWIEDZ