Ginekomastia

Wątek pełen różnych tematów, których nie dało się dopasować do pozostałych kategorii. Zajrzyj, jeśli nigdzie indziej nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Januuuszż

Ginekomastia

Post autor: Januuuszż »

Witam. Na wstępie chciałbym powiedzieć trochę o sobie, mam 19 lat, 192cm wzrostu, 82,5kg wagi. Nigdy nie brałem żadnych narkotyków, nie paliłem papierosów ani innych rzeczy, alkoholu też prawie nigdy nie piłem. Jestem szczupły, ćwiczę na siłowni i mam dietę na masę mięśniową. Mój problem to ginekomastia. Czy jest szansa że to ustrojstwo kiedyś zniknie, czy jedynym wyjściem jest zabieg? Męcze się z tym syfem już około 2 i pół roku, u rówieśników nie zauważyłem takiego czegoś. Z początku miałem tylko guzek pod lewym sutkiem, a z biegiem czasu pojawił się też prawy, jest dużo mniejszy od lewego, a lewy trochę się zwiększył. I mam jeszcze jedno pytanie, czy ginekomastia przeszkadza w jakimś stopniu w budowaniu masy mięśniowej? Czy trening całego ciała, w tym również klatki piersiowej pomoże w jakimś stopniu zniwelować mój problem?
Maćko

Re: Ginekomastia

Post autor: Maćko »

Myślę, że w tym wieku jeśli nadal jest to małe szanse, że sama z siebie zniknie. U mnie konieczny był zabieg. Miałem go w Wilmedzie w Warszawie. Wszystkim zajmował się doktor Ciszewski. U mnie zabieg pomógł, dzięki niemu zyskałem w końcu normalny wygląd, a wcześniej wstydziłem się swojego ciała, więc naprawdę warto.
maciek90

Re: Ginekomastia

Post autor: maciek90 »

Akurat u mnie ten problem był do tego stopnia poważny że zdecydowałem się na operację. Wybrałem chirurga plastyka doktor Dorotę Żukowską do przeprowadzenia zabiegu i efekt jest świetny. Wyglądam teraz jak każdy normalny facet, pani doktor wykonała kawał dobrej roboty. No i teraz lepiej się czuję w moim ciele.
ODPOWIEDZ