Jak pomóc nadpobudliwemu dziecku?

Gdzie na rehabilitację? Jak rozpoznać profesjonalnego rehabilitanta? Jak się przygotować?
Awatar użytkownika
Marcjanna-99
Posty: 8
Rejestracja: 05 lip 2019, 19:04

Jak pomóc nadpobudliwemu dziecku?

Post autor: Marcjanna-99 »

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że moje dziecko jest nadpobudliwe. Ma kłopoty z nauką i kolegami ze szkoły. Nie potrafi się skoncentrować i miewa napady złości. Miałyście kiedyś podobny problem ze swoim dzieckiem? W jaki sposób najlepiej mu pomóc?
Awatar użytkownika
Ewa
Posty: 14
Rejestracja: 17 lip 2019, 21:53

Re: Jak pomóc nadpobudliwemu dziecku?

Post autor: Ewa »

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem byłaby integracja sensoryczna. Takie zajęcia pomagają poprawić sprawność ruchową i zwiększyć koncentrację u dziecka. Może spróbujcie czegoś takiego?
Awatar użytkownika
Marcjanna-99
Posty: 8
Rejestracja: 05 lip 2019, 19:04

Re: Jak pomóc nadpobudliwemu dziecku?

Post autor: Marcjanna-99 »

Hmmm… To nie jest taki zły pomysł.
Awatar użytkownika
Kornelia-88
Posty: 14
Rejestracja: 19 kwie 2019, 15:57

Re: Jak pomóc nadpobudliwemu dziecku?

Post autor: Kornelia-88 »

Jeśli jesteście z Warszawy to polecam Wam zapoznać się z Akademią Ruchu. To świetne miejsce, w którym pracują doświadczeni fizjoterapeuci. 
Awatar użytkownika
fendaso
Posty: 453
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:19

Re: Jak pomóc nadpobudliwemu dziecku?

Post autor: fendaso »

Odwiedź ten artykuł aby dowiedzieć się wiecej https://amfet.pl
Awatar użytkownika
MAŁPISZON
Posty: 14
Rejestracja: 06 lis 2019, 11:03

Re: Jak pomóc nadpobudliwemu dziecku?

Post autor: MAŁPISZON »

Polecam przeczytać artykuł - zabawa jako terapia
Drabinka do ćwiczeń — super pomysł na ćwiczenia w zasięgu ręki
mańka

Re: Jak pomóc nadpobudliwemu dziecku?

Post autor: mańka »

A sprawdźcie sobie czym są treningi z blazepod. Myślę, że idealnie się sprawdzą dla dzieci wymagających więcej ruchu fizycznego. Na tej stronie możecie dowiedzieć się więcej https://blazepod.com.pl/ .
Awatar użytkownika
Konisziła
Posty: 108
Rejestracja: 18 maja 2020, 20:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jak pomóc nadpobudliwemu dziecku?

Post autor: Konisziła »

A co nosicie na co dzień? Macie swój styl i ulubione ubrania? Wiem, że tutaj https://beatawojtczak.pl/plecak-lub-tor ... garderoby/ można znaleźć świetne propozycje jeśli chodzi o torebki i plecaki.
Szczecin free-sport.pl
Jaguśka90

Re: Jak pomóc nadpobudliwemu dziecku?

Post autor: Jaguśka90 »

Najlepiej skonsultować się ze specjalistą, ale myślę, że w przypadku Twojego dziecka doskonale sprawdzi się terapia integracji sensorycznej. Mój syn chodzi od kilku miesięcy na zajęcia do pracowni https://www.gborkowski.pl/oferta/terapi ... nsorycznej w Lublinie i widać u niego spore postępy. Przede wszystkim nie jest już tak nadpobudliwy, lepiej organizuje sobie czas i poprawił się w nauce. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów i na pewno będziemy kontynuować terapię.
Elżbieta

Re: Jak pomóc nadpobudliwemu dziecku?

Post autor: Elżbieta »

Pytanie tylko, na ile poważny jest ten problem i na ile jest tutaj potrzebne leczenie? Jak dla mnie, w tak poważnych kwestiach powinniście zawsze wspierać się opieką psychologiczną. Na stronie https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ możecie uzyskać najlepsze konsultacje psychiatryczne, więc pomyślcie nad tym.
olabiśka11

Re: Jak pomóc nadpobudliwemu dziecku?

Post autor: olabiśka11 »

Marcjanna-99 pisze: ↑01 sty 2020, 20:28 Od jakiegoś czasu zauważyłam, że moje dziecko jest nadpobudliwe. Ma kłopoty z nauką i kolegami ze szkoły. Nie potrafi się skoncentrować i miewa napady złości. Miałyście kiedyś podobny problem ze swoim dzieckiem? W jaki sposób najlepiej mu pomóc?
ja wręcz przeciwnie, moja mała była bardzo spokojna.. :)

-
tani catering dietetyczny Warszawa
tośia19909

Re: Jak pomóc nadpobudliwemu dziecku?

Post autor: tośia19909 »

Marcjanna-99 pisze: ↑01 sty 2020, 20:28 Od jakiegoś czasu zauważyłam, że moje dziecko jest nadpobudliwe. Ma kłopoty z nauką i kolegami ze szkoły. Nie potrafi się skoncentrować i miewa napady złości. Miałyście kiedyś podobny problem ze swoim dzieckiem? W jaki sposób najlepiej mu pomóc?
Ja tak miałam z moim dzieckiem, spacer przed szkołą ( 20 minut), pomagał go wyciszyć.
=-
aborcja Czechy
keśla

Re: Jak pomóc nadpobudliwemu dziecku?

Post autor: keśla »

Trzeba dużo z nim przepracować oczywiście, rodzic będzie musiał się wykazać. Pewnie też nie każda szkoła poradzi sobie z takim dzieckiem, poszukajcie może miejsc w prywatnych placówkach. Ja osobiście wybrałam Te Vizje, akurat nie mam żadnych problemów z dzieckiem, ale widzę że tu maja bardzo indywidualne podejście.
kamórek

Re: Jak pomóc nadpobudliwemu dziecku?

Post autor: kamórek »

Nasz syn jest nadpobudliwy ze względu na zdrowotny problem - jest głuchoniemy. Nie lada ukojeniem na jego niepokojące zachowanie było wysłanie dziecka do INSTYTUTU GŁUCHONIEMYCH
im. Jakuba Falkowskiego w Warszawie , mieszczącego się na Placu Trzech Krzyży 4/6 . Naszym synem zajęła się wykwalifikowana kadra, gotowa do współpracy i edukowania dzieciaków, które spotkała tego typu przypadłość. Dobrze było oprzeć się na tak profesjonalnej pomocy. Na miejscu można liczyć nawet na wymianę międzynarodową, która jest ogromną szansą dla dzieci chorych na problemy ze słuchem.
czakaż

Re: Jak pomóc nadpobudliwemu dziecku?

Post autor: czakaż »

A wiesz jak przebiega Terapia integracji sensorycznej ? :) bo to może pomóc i może właśnie w tym zakresie jest jakiś problem i taka terapia pomogłaby go całkowicie rozwiązać lub ograniczyć?
czakaż

Re: Jak pomóc nadpobudliwemu dziecku?

Post autor: czakaż »

A byliście na testach? Macie może diagnoze si? Jakie korzyści niesie diagnoza integracji sensorycznej? Przygotowując się do diagnozy integracji sensorycznej, można dokładnie zrozumieć, jakie są potrzeby dziecka. Dzięki temu psycholog może dostosować terapie, co może pomóc w rozwoju dziecka i poprawić jego jakość życia.
Gość

Re: Jak pomóc nadpobudliwemu dziecku?

Post autor: Gość »

Aby pomóc nadpobudliwemu dziecku, warto stosować strukturyzację dnia, klarowne instrukcje oraz nagradzanie pozytywnego zachowania. Ćwiczenia relaksacyjne, takie jak głębokie oddychanie lub joga, mogą pomóc w kontrolowaniu impulsów. Ważne jest również zapewnienie dziecku odpowiedniej ilości ruchu fizycznego i czasu na odpoczynek. Konsultacja z terapeutą lub psychologiem dziecięcym może być pomocna w opracowaniu spersonalizowanego planu wsparcia i strategii zarządzania zachowaniem.
ODPOWIEDZ