Studium przypadku - alkoholik

Warto dbać też o zdrowie naszego ducha. Borykasz się z problemami natury psychologicznej? Czujesz, że potrzebujesz pomocy? Służymy radą i polecamy specjalistów.
Awatar użytkownika
Bąk
Posty: 21
Rejestracja: 10 sty 2019, 20:27

Studium przypadku - alkoholik

Post autor: Bąk »

Mój brat dosięgnął dna, by móc zrozumieć, że alkohol niszczy jego życie. Przyznał się sam przed sobą, że potrzebuje pomocy i szukaliśmy dobrego wsparcia psychologicznego. Miałam wrażenie, że tworzą na jego przypadku portret psychologiczny. Niestety skutki są opłakane bo wrócił do picia. Szukam profesjonalnego wsparcia. Czytałam, że można je znaleźć na Rankingu ośrodków terapii, ale aż boję się zadzwonić:( nie mamy czasu na kolejne "być może się uda"... Co radzicie?
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 11
Rejestracja: 04 lut 2019, 12:59

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: Jacek »

Wsparcie rodziny jest bardzo ważne. Nie zostawiaj go samego, bo to na pewno z czasem będzie dużo dla niego znaczyć.
Awatar użytkownika
lola0
Posty: 149
Rejestracja: 01 kwie 2019, 17:35

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: lola0 »

Alkoholikowi zawsze trzeba pomóc. To jest problem nie tylko dla samego uzależnionego ale i dla całej rodziny. Mój brat leczył się z alkoholizmu w ośrodku Medox http://medox.org.pl/ Tam otrzymał bardzo dobra opiekę i specjalny indywidualny tok leczenia. Bardzo sie cieszymy że udało mu się wyjść z nałogu.
Awatar użytkownika
Sprite
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2019, 16:53

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: Sprite »

Nie mam wiedzy w tym zakresie. Ciekawe co inni doradzą tutaj.
Wszyscy potrzebujemy czasu dla siebie. Czasu na oddech i chwilę samotności. Inaczej zapomnielibyśmy, kim naprawdę jesteśmy.
Awatar użytkownika
marelka
Posty: 25
Rejestracja: 01 kwie 2019, 17:16

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: marelka »

Alkoholikowi trzeba pomóc.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2019, 19:32 przez marelka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marcelii94
Posty: 11
Rejestracja: 11 cze 2019, 10:10

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: marcelii94 »

Do walki z uzależnieniem polecam psychoterapię, najlepiej leczenie uzależnień warszawa z Panem Michałem. Bardzo profesjonalna i skuteczna terapia.
Awatar użytkownika
Wincent
Posty: 7
Rejestracja: 14 cze 2019, 21:22

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: Wincent »

To rzeczywiscie ciezka sprawa...
Awatar użytkownika
absola
Posty: 95
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:02

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: absola »

Zależy jak długo ta osoba pije, jak pije, poradnia może nie rozwiązać problemu a konieczne będzie leczenie w ośrodku. Zerknij sobie na Ośrodek Wiosenna. Takiej osobie już uzależnionej trzeba pomóc, wspierać, nie może zostać z tym sama, a przede wszystkim musi sobie uświadomić że jest uzależniony od alkoholu.
Awatar użytkownika
Kama12
Posty: 22
Rejestracja: 29 cze 2019, 0:31

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: Kama12 »

Alkoholik musi się leczyć.To nie podlega dyskusji.Ważne aby mu w tym pomóc. Mój wujek jest alkoholikiem i długo trzeba było go namawiać aby zaczął terapię. W końcu się udało. Ze wsparciem rodziny znalazł ośrodek leczenia uzależnień Medox https://medox.org.pl/ w Nowym Modlinie.Tam otrzymał odpowiednią pomoc psychologa,został mu wdrożony indywidualny tok leczenia i to mu pomogło.
Awatar użytkownika
halana
Posty: 95
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:01

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: halana »

Z pewnością warto zajrzeć do takiej kliniki jak ta - http://terapie.net.pl/alkoholizm.html. Tam znajdziecie nie tylko profesjonalną pomoc w leczeniu uzależnień, ale również porady dla osób uzależnionych i ich bliskich. Także myślę, że warto tu zajrzeć.
Awatar użytkownika
terenial
Posty: 1
Rejestracja: 02 paź 2019, 10:07
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: terenial »

Pójście na odwyk do szpitala psychiatrycznego może pomóc. Znam ludzi, którzy z powodu alkoholu trafili na taki oddziała. Może grupa anonimowych alkoholików pomoże lub doradzi co w takim przypadku zadziała najlepiej. Z pewnością wsparcie rodziny jest niezbędne.
Awatar użytkownika
Angelor
Posty: 133
Rejestracja: 15 sty 2019, 14:38

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: Angelor »

Jak już mamy alkoholika w rodzinie to tak jakbyśmy sami byli w tym nałogu, bo trzeba wówczas bardzo angażować się w pomoc. Gdy się go zostawi samego na pastwę losu, to skutki mogą być bardzo opłakane. Słyszałam dużo pozytywnych opinii o Ośrodku Terapii Uzależnień Nefo. Ich zespół wyjątkowo angażuje się w leczenie różnych nałogów. Może warto w takim przypadku się do nich zgłosić?
Awatar użytkownika
absola
Posty: 95
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:02

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: absola »

A czy mieliście w rodzinie kogoś z problemem z hazardem? Bo mój mąż niedawno przyznał się do uzależnienia i bardzo chciałabym mu pomóc. Znacie Ośrodek terapii Forest? Bo czytałam, że są tam naprawdę specjaliście w leczeniu tego typu zaburzeń i nie mam już wątpliwości, że muszę zwrócić się do kogoś o pomoc. Dlatego chciałam zapytać tez Was o opinie na ich temat
Awatar użytkownika
rock
Posty: 79
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:02

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: rock »

Ja tylko miałam styczność z alkoholikiem i jak pomóc dowiedziałam się z tego artykułu https://prozdrowotni.pl/jakiej-pomocy-u ... koholikowi . Bardzo ważne jest wsparcie bliskich w tym okresie, ponieważ rzadko kiedy osoba uzależniona jest w stanie sama wyjść z nałogu
Awatar użytkownika
Ewelka
Posty: 24
Rejestracja: 09 cze 2020, 15:04

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: Ewelka »

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest detoks i wszywka. To pomogło mojemu ojcu, gdy inne terapie zawiodły. Był kilka razy na odwyku ale ciągle wracał. Pobyt w ośrodku Detoks Fenix faktycznie go odmienił.. Przez cały czas był leczony, tłumiono alkoholowy zespól abstynencyjny i dodatkowo przeprowadzano złożona terapię. Następnie wszystko mu blokera i teraz ojciec nawet nie myśli o alkoholu.
mileń

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: mileń »

Jeśli szukacie sprawdzonej placówki gdzie można iść na odwyk to terapię odwykową przeprowadza dobrze ośrodek Achilles w Gdańsku https://www.stopacukrzycowa.com.pl/oferta/odwyk Są specjalistami w terapii uzależnień. Mój brat u nich się leczył i od ponad roku trzyma się dobrze, jest trzeźwy, także oceniam, że ośrodek działa skutecznie.
Łukasz

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: Łukasz »

Bąk pisze: ↑10 sty 2019, 20:38 Mój brat dosięgnął dna, by móc zrozumieć, że alkohol niszczy jego życie. Przyznał się sam przed sobą, że potrzebuje pomocy i szukaliśmy dobrego wsparcia psychologicznego. Miałam wrażenie, że tworzą na jego przypadku portret psychologiczny. Niestety skutki są opłakane bo wrócił do picia. Szukam profesjonalnego wsparcia. Czytałam, że można je znaleźć na Rankingu ośrodków terapii, ale aż boję się zadzwonić:( nie mamy czasu na kolejne "być może się uda"... Co radzicie?
Polecam zapoznać się z wpisem jak zmusić alkoholika do leczenia napisanym przez specjalistów z dziedziny walki z uzależnieniem z kliniki Medyczny Detox
Zofia

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: Zofia »

Jeśli dotychczasowe leczenie nie przyniosło efektów, to może warto pomyśleć o zaszyciu alkoholowym w Bochni? Esperal nie kojarzy się dobrze, jednak ze względu na swoje właściwości jest często stosowany jako wspomaganie leczenia alkoholizmu. Esperal jest lekiem wszywanym pod skórę, który hamuje rozkład alkoholu etylowego w organizmie. Zaszycie alkoholowe odbywa się podczas jednego zabiegu. W trakcie jego trwania podawane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu osoba poddawana temu zabiegowi nie musi być hospitalizowana.
Alina28

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: Alina28 »

Często zwykłe leczenie nie wystarcza, warto wtedy zdecydować się na odwyk alkoholowy Wiem, że nie brzmi to najlepiej, ale czasami to jedyna opcja, żeby pomóc naszym bliskim. Zwłaszcza, że z alkoholizmem niezwykle często w parze idzie depresja. Często próbujemy pomóc sami, ale niestety prawda jest taka, że zwykle nie mamy odpowiedniej wiedzy. Dlatego naprawdę warto skorzystać z pomocy specjalistów. Również kiedy wybieramy ośrodek trzeba pomyśleć o tym aby był bezpieczny i dyskretny. W końcu zależy nam na komforcie osoby leczonej.
Dariola

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: Dariola »

według mnie czasem musi się wydarzyć tragedia, żebyśmy mogli zrozumieć, co wydarzyło się z nami i naszym zyciem. Właśnie dzięki takim złym sytuacjom jesteśmy w stanie wyciągnąć wnioski i zmienić swoje życie na lepsze. Mój ojciec też dosięgnął dna i niestety popadł w alkoholizm w stadium zaawansowanym ale wyciągnęliśmy go z tego i zrobił sobie wszywkę, dlatego dziś jest szczęśliwy a my spokojni o niego. Sądzę, że warto zobaczyć ofertę miejsc, gdzie robione są wszywki. Tata robił w Galmedic w krakowie, warto tam zajrzeć
eryk

Re: Studium przypadku - alkoholik

Post autor: eryk »

Zdobycie pomocy w przypadku uzależnienia odgrywa kluczową rolę, a szukanie właściwej fachowej pomocy jest istotne. Jeśli zmaga się ktoś z uzależnieniem alkoholowym w Szczecinie, warto rozważyć detoks alkoholowy Szczecin Zespół specjalistów ma doświadczenie w usuwaniu toksyn i terapii odwykowych oraz może zapewnić wsparcie
ODPOWIEDZ