Lepszy sen

Miejsce na porady, wątpliwości, dyskusje o problemach i trudnościach.
Majka

Lepszy sen

Post autor: Majka »

Maja babcia od dłuższego czasu ma problemy ze snem. Bardzo źle to na nią to wpływa. Jest drażliwa i cały dzień jest dla niej dużym wysiłkiem i wyzwaniem. Widać, że bardzo ją to męczy i traci swój spokój ducha i radość życia. Czy rozwiązaniem są tylko leki na sen czy może można zastosować coś bardziej naturalnego, a może jakieś zabiegi? Czy wiecie może jak pomóc jej w tym problemie by sen wrócił, a wraz nim lepsza funkcjonalność w ciągu dnia i uśmiech na twarzy?
Sandra

Re: Lepszy sen

Post autor: Sandra »

Sięgnięcie po lekarstwa powinno być ostatecznością. Warto przyjrzeć się rytmowi dnia babci czy nie drzemie w ciągu dnia, czy nie za wcześnie chodzi spać, kiedy je ostatni posiłek i co? Może, któreś z tych czynników powoduje, że nie może zasnąć. Spróbować zmienić coś w obowiązkach. Wiosną będzie łatwiej gdyż będzie więcej ruchu i człowiek się więcej zmęczy. Jeżeli to nie pomoże to wówczas w pierwszej kolejności warto spróbować tlenoterapii bo ona też ma pozytywny wpływ na nasz organizm.
Majka

Re: Lepszy sen

Post autor: Majka »

Sandra zaciekawiła mnie ta tlenoterapia i chciałabym dopytać co to za forma leczenia? Gdzie coś takiego szukać? Rytm dnia babci obserwowałam, chodzi wcześnie spać lecz niestety nie idzie tego przestawić nawet oszukując która jest aktualnie godzina by porę spać odłożyć. Również się pocieszam, że idzie wiosna dzień jest coraz dłuższy a jak się zrobi cieplej będzie można pobyć dłużej na świeżym powietrzu. Każdy z nas ma wówczas większego powera i bardzo tęsknimy za słońcem, który wprowadza nas w pozytywny nastrój.
Alicja

Re: Lepszy sen

Post autor: Alicja »

Właśnie rozpoczęłam zabiegi tlenoterapii w komorze hiperbarycznej w Si Strefa Regeneracji w Szczecinie. Zalecono mi te zabiegi i wzmocnić swą odporność po chorobie. Zabieg poprzedzała konsultacja podczas której przeprowadzono ze mną wywiad na temat chorób. Później rozpoczął się godzinny relaks. Po wyjściu z kriokomory czułam się jak po wyjściu ze SPA i miałam świetny humor. Zamierzam sukcesywnie z tego zabiegu korzystać by odzyskać siły, a jak czytałam pozytywnie wpływa to również na wygląd skóry co mnie cieszy.
Awatar użytkownika
Bakk
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2020, 13:42

Re: Lepszy sen

Post autor: Bakk »

Możesz chcieć zobaczyć, czy babcia ma dobre łóżko, poduszkę i generalnie pościel. Czy powietrze w pokoju w którym śpi nie jest za suche a bo za wilgotne, czy w pokoju nie jest za jasno, czy co ciekawsze nie jest w nim za ciepło. Wszystko to wpływa na jakość snu, jego długość i to jak bardzo wstaje się rano wypoczętym.
...............................................................................................................................................................................................................................................
_________________________________________
www.belfor.com.pl - osuszanie murów Łódź
Katarzyna

Re: Lepszy sen

Post autor: Katarzyna »

Zbiegi tlenoterapii są pomocne nie tylko w przypadku problemów ze snem. Po takich zabiegach widać poprawę koncentracji, niwelują różnego rodzaju bóle, widać znaczną poprawę poprawę pracy jelit. Dodatkowo jeżeli ma się problemy z cukrzycą to obniża ona poziom cukru we krwi. Zabieg ten nie jest przeznaczony tylko dla osób starszych wszyscy możemy korzystać z jego dobrodziejstwa jeżeli oczywiście nie mamy żadnych ku niemu przeciwskazań. Sama korzystam z niego regularnie w Szczecinie w Si Strefa Regeneracji, a każdy zabieg jest poprzedzany konsultacją ze specjalistą by było bezpiecznie. Po zabiegu również spotkanie kontrolne u specjalisty i omówienie odczuć po zabiegu oraz planowanie kolejnych sesji by rezultaty były jak najlepsze. Warto dbać o siebie.
sisco

Re: Lepszy sen

Post autor: sisco »

Tlenoterapia jest fajnym pomysłem. Sprawdza się dla każdego, kto chce zadbać o zdrowie albo bardziej o regeneracje ciała. Fajnie się to sprawdza jako regeneracja po treningowa lub w przypadku kogoś biorącego udział np. w jakiś maratonach czy triatlonach. Tam to się przekłada na spory wzrost formy. Jakby nie patrzeć to tlen wspomaga wszystko. Od przemiany energii do wszystkich procesów jakie zachodzą w ciele. Fajna sprawa. Ja tam polecam, bo sporo to daje. Nawet dla nietrenujących ale właśnie szukających lepszego zdrowia, czy lepszego snu. Warto, bo to fajny zastrzyk czystej energii.
ODPOWIEDZ