Jaka dieta najlepsza?

Zdrowa dieta to klucz do zdrowego, silnego ciała. Tutaj dyskutujemy o wartościowych posiłkach, przepisach na dania bogate w składniki odżywcze, witaminach i minerałach i o wszystkim, co związane ze zdrowym żywieniem.
Awatar użytkownika
myślimir74
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2021, 19:25

Jaka dieta najlepsza?

Post autor: myślimir74 »

No właśnie, tak jak w temacie, jaka dieta u Was sprawdza się najlepiej? I nie pytam tutaj tylko i wyłącznie o dietę odchudzającą, tylko o to, na jakiej "formie" żywienia czujecie się najlepiej? Ja lubię kuchnię śródziemnomorską, ale dodatkowo jestem właśnie na deficycie kalorycznym, więc u mnie faktycznie jest to dieta redukcyjna. Zamówiłem sobie też herbatki na odchudzanie, żeby trochę sobie pomóc ;)
Sylwwwia

Re: Jaka dieta najlepsza?

Post autor: Sylwwwia »

U mnie najlepiej sprawdza się catering dietetyczny. Nie muszę myśleć, jak zaplanować posiłki, by spełniały kryterium kaloryczności, robić zakupów i przygotowywać posiłków. Dostaję jedzenie codziennie rano świeże i smaczne pod drzwi :) Do tego jem dietetycznie, pełnowartościowo i zdrowo, a kilogramy same lecą :) Odkąd jestem na "pudełkach" od Burak Dieta schudłam już 4,5 kilograma. Wcześniejsze próby zrzucenia wagi zawsze kończyły się fiaskiem. Jestem z siebie bardzo zadowolona i cieszy mnie taki efekt :)
robert222

Re: Jaka dieta najlepsza?

Post autor: robert222 »

Tutaj https://przykawie.net/korzysci-stosowan ... eganskiej/ możecie poczytać o zaletach diety wegańskiej. Mimo że dieta wegańska nie jest dla każdego, z pewnością stała się coraz bardziej popularna w ostatnich latach i wydaje się, że ta popularność będzie rosnąć wraz z rosnącą świadomością ludzi na temat zdrowia, ochrony środowiska i dobra zwierząt.
Awatar użytkownika
raja33
Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2019, 11:14

Re: Jaka dieta najlepsza?

Post autor: raja33 »

Ciężko ocenić, jaka dieta jest najlepsza. Każdy na pewno musi mieć ją dopasowaną do swoich potrzeb i organizmu. Także słodycze bez laktozy można samodzielnie robić w domu i będą one idealne dla osób, które muszą unikać laktozy. Warto próbować gotować w domu.
kratka

Re: Jaka dieta najlepsza?

Post autor: kratka »

Nie ma jednej ,,najlepszej'' diety :) kazdy z nas ma inne schorzenia, inny tryb zycia, inne zapotrzebowanie, wiec ten spsoob zywienia musi byc dopasowany indywidualnie :) jak cos, to mozna sie zglosic tutaj https://odchudzanie.medicover.pl/ maja dietetyków, na pewno beda wiedzieli jak pomoc
mestera967

Re: Jaka dieta najlepsza?

Post autor: mestera967 »

Co polecacie dla osób, które borykają się z refluksem? Moim problemem jest przede wszystkim zgaga. Dieta jest bardzo ważna jednak do końca nie wiem, na co powinnam zwracać uwagę. Polecicie coś?
Kalinaa

Re: Jaka dieta najlepsza?

Post autor: Kalinaa »

A co polecacie dla nowicjusza? Nigdy się nie odchudzałam, kompletnie nie wiem, od czego zacząć. Warto zrobić jakieś badania? Lepiej samemu sobie sporządzić menu, czy poprosić kogoś o pomoc?
Bartula

Re: Jaka dieta najlepsza?

Post autor: Bartula »

Jak nigdy się nie odchudzałaś, to na pewno nie rób tego sama! Szkoda Twojego zdrowia. Co do samych badań, to warto zacząć od analizy składu ciała https://madebydiet.com/umow/analiza-skladu-ciala/. To pozwoli na dokładne określenie Twoich potrzeb i da dietetykom możliwość na dopasowanie Ci diety oraz treningów (jeśli w ogóle będą potrzebne). Specjalista wszystko Ci wyjaśni i odpowiednio poprowadzi, tak że tu nie masz się o co obawiać. Potrzeba tylko chęci i dużo cierpliwości. Powodzenia!
ODPOWIEDZ