Dieta bez glutenu i laktozy

Zdrowa dieta to klucz do zdrowego, silnego ciała. Tutaj dyskutujemy o wartościowych posiłkach, przepisach na dania bogate w składniki odżywcze, witaminach i minerałach i o wszystkim, co związane ze zdrowym żywieniem.
Awatar użytkownika
sonia
Posty: 204
Rejestracja: 06 lis 2019, 16:03

Dieta bez glutenu i laktozy

Post autor: sonia »

Cześć! Robiłam ostatnio badania na nietolerancje pokarmowe i okazało się, że nie toleruję ani glutenu ani laktozy - co w takim przypadku jeść, macie sprawdzone przepisy?
Awatar użytkownika
fitka
Posty: 277
Rejestracja: 06 lis 2019, 16:02

Re: Dieta bez glutenu i laktozy

Post autor: fitka »

Owszem, możesz sama przyrządzać takie posiłki, ale z własnego doświadczenia wiem, że to nie jest łatwe. Nie lepiej byłoby zamówić catering dietetyczny? Cenowo wychodzą całkiem fajnie, a przynajmniej masz święty spokój i wiesz, że posiłki są skomponowane specjalnie dla ciebie.
Awatar użytkownika
sonia
Posty: 204
Rejestracja: 06 lis 2019, 16:03

Re: Dieta bez glutenu i laktozy

Post autor: sonia »

Dieta pudełkowa? W sumie o tym nie pomyślałam. Możesz mi polecić jakąś konkretną dietę?
Awatar użytkownika
fitka
Posty: 277
Rejestracja: 06 lis 2019, 16:02

Re: Dieta bez glutenu i laktozy

Post autor: fitka »

Ja zamawiam z tej firmy: https://bodychief.pl/dieta-pudelkowa/bielsko-biala i jestem bardzo zadowolona. Posiłki są różnorodne, super doprawione i naprawdę smaczne. Oszczędzam sporo czasu i pieniędzy, przy tym rozwiązaniu. Możesz zamówić sobie testowo na kilka dni, aby zobaczyć czy taka forma ci odpowiada.
Kobieta
Posty: 534
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:04

Re: Dieta bez glutenu i laktozy

Post autor: Kobieta »

Jeśli jesteście na diecie bez glutenu, w Waszej kuchni nie może zabraknąć na przykład bezglutenowej mąki. Ja najczęściej używam mąki jaglanej, którą zamawiam w sklepie internetowym https://jawo2008.pl/137-maka-jaglana.html. Nie jest tam ona droga, a wychodzą z niej pyszne naleśniki, placuszki it. Polecam ;)
Awatar użytkownika
rytmik
Posty: 14
Rejestracja: 02 wrz 2019, 20:57

Re: Dieta bez glutenu i laktozy

Post autor: rytmik »

Jeśli ma się swoje upodobania co do jedzenia a chce się schudnąć to warto poprosić dietetyka o ułożenie diety. Wtedy można jeść to co się może i lubi, a się chudnie. Na pewno dietetyk z Kielc pomoże wybrać odpowiednią dietę.
Awatar użytkownika
marzka
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2020, 15:21

Re: Dieta bez glutenu i laktozy

Post autor: marzka »

sporo na temat diety bez glitenu czy laktozy jest na blogu kcalmar
marzenaś

Re: Dieta bez glutenu i laktozy

Post autor: marzenaś »

Mi dietę idealnie dopasowaną pod moje schorzenie - niedoczynność tarczycy przygotowała doskonała trener postaw żywieniowych, pani Magdalena Dorko-Wojciechowska z Warszawy. Pani Magdalena układa Indywidualne Plany Zdrowienia skrojone na miarę potrzeb każdego pacjenta, prowadzi również fantastyczne kursy żywieniowe online https://magdadorko.com/kategoria-produktu/kursy-online/ bardzo dużo mi one dały. Dzięki niej dowiecie się jak pomagając sobie dietą możecie naturalnie wyjść z różnych przewlekłych dolegliwości i jak ważne jest całościowe podejście, nie tylko zmiana nawyków żywieniowych właśnie, ale także spokój i dobre nastawienie do siebie i innych ludzi.
kaliśka

Re: Dieta bez glutenu i laktozy

Post autor: kaliśka »

Ale to na gluten masz alergię, nietolerancję czy celiakię? Bo jest różnica. A laktozy się łatwo pozbyć, wszystko istnieje w wersji lactosefree. W internecie kupisz fajny makaron bezglutenowy, w supermarkecie też ale cf i biedronki mają tylko fusilli/penne/spaghetti, to lepiej raz na czas zrobić sobie fajne większe zamowienie
kaśka2778

Re: Dieta bez glutenu i laktozy

Post autor: kaśka2778 »

fitka pisze: ↑28 lut 2020, 12:58 Owszem, możesz sama przyrządzać takie posiłki, ale z własnego doświadczenia wiem, że to nie jest łatwe. Nie lepiej byłoby zamówić catering dietetyczny? Cenowo wychodzą całkiem fajnie, a przynajmniej masz święty spokój i wiesz, że posiłki są skomponowane specjalnie dla ciebie.
To też może być dobre rozwiązanie. Do przemyślenia :)
Agencja Eventowa Łódź

replika broni z ii wojny światowej
kiść

Re: Dieta bez glutenu i laktozy

Post autor: kiść »

Może dieta pudełkowa? Ja mam taką z Light Catering i jest pyszna! Mają tam różne diety, więc można wybrać coś dla siebie. Można jeść smacznie, zdrowo i przede wszystkim zgubić nadprogramowe kilogramy. Nie trzeba szukać diet, przepisów i stać godzinami przy kuchni. Bardzo dobra firma. Podchodzą do Klienta na poważnie.
Awatar użytkownika
luizka
Posty: 206
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:44

Re: Dieta bez glutenu i laktozy

Post autor: luizka »

Niestety coraz więcej ludzi jest zmuszonych przejść na dietę bezglutenową. Produkty zawierające choćby najmniejsze ilości glutenu powodują u nich przykre dolegliwości. Dieta bezglutenowa musi stosować się do ściśle okreslonych wytycznych. I momo tego, że na rynku są niby produkty bez glutego, to często nie jest to do końca prawda. Dlatego tak ważne jest, by pozyskiwać je z zaufanych źródeł. Zostawiam wam namiar na te https://www.aleeko.pl/producent/769-bio-babalscy.html - sklep AleEko ma ich szeroki wybór.
Faustyna

Re: Dieta bez glutenu i laktozy

Post autor: Faustyna »

Witam, jeżeli interesuje cie fajne urozmaicenie swojej diety to polecam bubble-tea https://bubbletea-sklep.pl/ :) Sama osobiście nie byłam przekonana do tego napoju ale raz gdy szliśmy z synkiem galerią krakowską to namówił mnie żebyśmy sobie takie kupili i bardzo mi zasmakowało. Przepis nie jest wcale trudny tylko bardzo łatwy do przygotowania w domu.
miśka12

Re: Dieta bez glutenu i laktozy

Post autor: miśka12 »

fitka pisze: ↑28 lut 2020, 13:00 Ja zamawiam z tej firmy: https://bodychief.pl/dieta-pudelkowa/bielsko-biala i jestem bardzo zadowolona. Posiłki są różnorodne, super doprawione i naprawdę smaczne. Oszczędzam sporo czasu i pieniędzy, przy tym rozwiązaniu. Możesz zamówić sobie testowo na kilka dni, aby zobaczyć czy taka forma ci odpowiada.
super :)
Medycyna estetyczna Wadowice
ODPOWIEDZ